no-img
مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی

مبانی نظری وپیشینه تحقیق رنگ و شخصیت | مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی


مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

مبانی نظری وپیشینه تحقیق رنگ و شخصیت
pro
مهر ۹, ۱۳۹۶
۱۵,۰۰۰ تومان
1 فروش
۱۵,۰۰۰ تومان – خرید

مبانی نظری وپیشینه تحقیق رنگ و شخصیت


مبانی نظری وپیشینه تحقیق رنگ و شخصیت

 

توضیحات:

 

فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

تعدادت صفحات: ۷۸ صفحه
منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری

 

 

  • تاریخچه نظری (تعاریف و معانی، سابقه تاریخی، انواع، نظریات، عوامل مؤثر نتایج- پیامدها، راههای کنترل و درمان )
  • پیشینه عملی تحقیق (خلاصه گزارش تحقیق های انجام شده در این زمینه در ایران و خارج از ایران و نقد و بررسی نتایج این تحقیق ها)
مقدمه

 

رنگ ها از زمان قدیم مورد توجه افراد بوده اند. مردم سعی می کردند که با استفاده از آنها به زندگی  روزمره خود جلا بدهند، مثلاً از آن در ترکیب  ساختمان استفاده می‌نمودند. با این حال کمتر کسی توجه به ذات رنگ و فلسفه وجودی آن و آثارش بر محیط  اطراف داشته است. ولی باز هم افرادی بوده اند که در این زمینه پیش  قدم شده و راه را برای ما هموار ساخته اند.

تا قرن ۱۸ اطلاعات گسترده و قابل قبولی  از رنگ ها وجود  نداشته وبسیاری از مردم بر حسب عادت از آنها استفاده می کرده اند ولی این ویژگی  بشر است که نسبت به محیط اطراف خود کنجکاو و سعی در گرداوری اطلاعات بکند. مخصوصاً از قرن ۱۹به بعد  که سیل اطلاعات به سوی مغز و زندگی بشر روانه گشته و آثار تخریبی آن، ایجاد سوالهایی دیگر و اکتشافاتی دیگر و در نتیجه  باز هم گسترش دامنه علم میباشد.

 

اما خوب است که بدانیم که در ۱۰۰سال اخیر،بیشترین  اطلاعات در زمینه رنگ ها به دست آمده  است:

 

نخست از ترکیب آنیلین وبعدها از طریق مشتقات  ذغال و اکسیدهای متالیک، رنگ را به راحتی  به دست آوردند. امروزه از رنگ ها در موارد مختلفی استفاده می‌شود. مثلاً در کار تجارت و یا فروشندگی، فروشنده  باید بداند که که از چه رنگی برای بسته بندی  استفاده کند ویا کدام دو رنگ را در کنار هم در دکوراسیون  قرار دهد.او میداند که نباید از رنگ سبز برای بسته بندی شکر استفاده کند، زیرا همان طور که در فصول بعدی  بیشتر توضیح خواهیم داد، رنگ سبز احساس و مزه گس را ایجاد  میکند که مناسب با شکر شیرین نیست!

زندگی بشر اولیه تحت تأثیر دو عاملی قرارداشت که خارج از کنترل او بودند: شب وروز-تاریکی و روشنایی. شب،وضعی را ایجاد می کرد که افراد  دست از کار میکشیدند وکلیه  فعالیتها مختل میشد. اما بر عکس در روز یا روشنایی باید به فعالیت و تکاپو مشغول شده، تنبلی را به کناری زده و دست به  کارشد. از همان موقع رنگ آبی متمایمل به تیره رنگ آرامش و عدم فعالیت  و رنگ زرد روشن رنگ امید وفعالیت  شناخته شد.  چون اعمال بشر اولیه اعم از حمله (قرمز) یا دفاع (سبز) حداقل در کنترل  او بودند، لذا این  عوامل و رنگ ها را “مستقل” یا “خود تنظیم کننده” توصیف کرده اند.

 

در کل سیستم  اعصاب بدن را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:۱ـ اعصاب مرکزی۲ـ اعصاب خودکار.

سیستم اعصاب مرکزی را میتوان اندامی دانست که وظایف فیزیکی و حسی را تا حد آگاهی  برعهده  دارد در حالی که وظایف سیستم اعصاب مرکزی خودکار محدود به وظایفی است که در زیر آستانه آگاهی صورت میگیرد مثل ضربان قلب، هضم غذا و…

 

سیستم اعصاب خودکار از دو شاخه مکمل دیگر تشکیل شده است که در اساس در مخالفت با یکدیگر عمل میکنند. یکی سیستم اعصاب سمپاتیک و دیگری سیستم اعصاب پاراسمپاتیک. بر اثر تاثیرات فیزیکی (نظیر تلاش و کار) یا احساسی و عاطفی(نظیر ترس و خشم)، اعصاب سمپاتیک بر اعصاب پاراسمپاتیک غلبه کرده و تعداد ضربان قلب را افزایش میدهد و یا غیره که البته به محض اینکه حالت استرس و فشار روحی از بین رفت، اعصاب پاراسمپاتیک تلاش بسیاری در برقراری تعادل میکند.

Self -regulating

 

 موضوعات :
ads

دیدگاه ها