no-img
مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی

مبانی نظری وپیشینه تحقیق روشهای تامین مالی شرکت ها، هزينه هاي تامين مالي | مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی


مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

مبانی نظری وپیشینه تحقیق روشهای تامین مالی شرکت ها، هزینه های تامین مالی
pro
مهر ۲۲, ۱۳۹۶
۲۰,۰۰۰ تومان
0 فروش
۲۰,۰۰۰ تومان – خرید

مبانی نظری وپیشینه تحقیق روشهای تامین مالی شرکت ها، هزینه های تامین مالی


مبانی نظری وپیشینه تحقیق روشهای تامین مالی شرکت ها، هزینه های تامین مالی

 

توضیحات:

 

فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

تعدادت صفحات: ۹۹ صفحه
منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری

 

در این فصل سعی می شود مبانی نظریه تحقیق در چهار بخش به شرح زیر مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد:

 

بخش اول : روشهای تامین مالی شرکت ها

 

بخش دوم:  هزینه های تامین مالی  

 

بخش سوم : تاثیر روش های تامین مالی بر ارزش شرکت ها

 

بخش چهارم: تحقیقات ا نجام شده (داخلی و خارجی)

 

 

بخش اول :  

  روشهای تامین مالی

 

تاریخچه :

 از جمله نخستین تحقیق های انجام شده در زمینۀ ساختار  سرمایه،تحقیق دیوید دوراند درسال ۱۹۵۲ می باشد. بعد ازآن درسال ۱۹۵۸ مقاله ای توسط دوتن از استادان مالی یعنی مودیلیانی ومیلر منتشر شد که به دلیل نظریۀ تازه ای که در زمینۀ ساختار سرمایه ارا ‌ئه داده بود،سرآغاز مباحث گسترده ای گردید (این نظریه به تئوری MM معروف است ).   به طوری که علاوه بر سلسله مقالاتی که توسط خود این دو نفر در سالهای  1959، ۱۹۶۳، ۱۹۶۵، ۱۹۶۶، ۱۹۶۹ منتشر شد ، افراد دیگری نیز مانند دیوید دوراند ۱۹۵۹،فردو وستون (۱۹۶۳ )، داوسون، برور و جاکوب (۱۹۶۵)، هیمس و اسپر نگل (۱۹۶۹)،آر،سی،مرتون (۱۹۷۷)و جک بیکر (۱۹۷۸)در تأیید یا انتقاد از تئوری MM  بحث و اظهار نظر نمودند .  

مودیلیانی ومیلر (۱۹۵۸)ابتدا معتقد بودند چگونگی ساختار سرمایه تأثیری بر ارزش شرکت ندارد اما بعد ها (۱۹۶۳) پذیرفتند که صرفه جویی های مالیاتی ناشی از بهره بدهی ها باعث افزایش ارزش شرکت می شود وپیشنهاد کردند شرکتها در ترکیب منابع مالی خود از حداکثر بدهی ممکن استفاده نمایند.

 درسال ۱۹۷۶ اسکات ومارتین در تحقیقی که در ایالات متحده درزمینه ی ساختار سرمایه انجام دادند به این نتیجه رسیدند که نوع صنعت یک عامل موثر و تعیین کنند در ساختار مالی شرکتهااست . ریمرز (۱۹۷۵) نمونۀ بزرگی از شرکتهای فعال در نه صنعت مختلف در پنج کشور را مورد آزمایش قرار داد . نتایج حاکی از این بود که درکشورهای فرانسه وژاپن ساختار مالی در میان صنایع مختلف تفاوت معنی داری دارند در حالی که در کشورهای ایالات متحده هلند و نروژ این تفاوت در صنایع مختلف مشاهده نمی شود .

 وارنر (۱۹۷۷) درتحقیقی که بر روی نمونه ای از شرکتهای راه آهن انجام داد به این نتیجه رسید که ارزش فعلی هزینه های ور شستگی بدهی ها نسبت به افزایش ارزش ناشی ازبدهی ها ناچیز است.برایلی ،جاروکیم  (1984) طی تحقیقی در ارتباط با وجود ساختار مطلوب سرمایه به بررسی عوامل مؤثر بر ساختار مالی شرکتها پرداختند . دراین مطالعه اثر عوامل عمده ای چون نوع صنعت و ریسک تجاری  را بر ساختار مالی شرکتها مورد بررسی قرار دادند . نتایج این تحقیق که بر روی ۸۰ شرکت انجام گرفته حاکی از این است که نوع صنعت به طور مؤثری برنسبت بدهی شرکتها تأثیر داشته است. همچنین اندرسون (۱۹۹۰) به بررسی ارتباط میان ساختار مالی شرکتهاو تکنولوژی آنها پرداخت و به این نتیجه رسید که شرکتهای سرمایه بر دارای نسبت بدهی بالاتری نسبت به شرکتها ی کار بر هستند .

از جمله تحقیقات دیگر انجام شده در زمینه  مواردزیر را می توان نام برد:دونالدسون (۱۹۶۲)چارلزهالی (۱۹۶۶)، نویس باکستر (۱۹۶۷)، بن هایم (۱۹۶۸) ، رابرت هامدا (۱۹۶۹)،بی کااستون (۱۹۷۲) ، فرد آردیتی (۱۹۷۸)، جامبرز ،هاریس و پرینگل (۱۹۸۲) ، جان فینرتی (۱۹۸۶)وداگلاس وآدام گار (۱۹۸۸).

 

 

 

شیوه های تامین مالی :

 تامین مالی برای اجرای پروژه های سود آور در صحنه رشد شرکت ، نقش بسیار مهمی ایفا می کند . توانائی شرکت در مشخص ساختن منابع مالی بالقوه ( داخلی و خارجی ) برای تهیه سرمایه به منظور سرمایه گذاری ها و تهیه برنامه های مالی مناسب ، از عوامل اصلی رشد و پیشرفت شرکت به حساب می آیند .

 مدیریت شرکت در راستای تعیین منابع مالی مناسب باید هزینه منابع متعدد تامین مالی را مشخص و آثاری که این منابع مالی بر بازده و ریسک عملیاتی شرکت دارند تعیین نمایند . مقصود ما از کاربرد واژه مناسب در جمله بالا اجرای برنامه هایی است که بتوان بدان وسیله ثروت سهامداران را به حداکثر رسانید .

آنچه مساله را مشکل تر می سازد وجود انواع و اقسام اوراق بهاداری است که مدیریت شرکت می تواند از آنها استفاده کند . اما متاسفانه هنوز برنامه مالی مشخصی وجود ندارد که بتوان با اجرای آن ، ارزش شرکت را به بالاترین حد رسانید.) جهان خانی ،‌ 1373 ,‌ص ۲۶

 

 

 

شیوه های مختلفی برای تأمین مالی شرکت عنوان شده است که به اختصار بیان می کنیم: (‌مصطفوی مقدم ,‌1376,‌ص ۳۵,‌342)

                                                                                                              الف:  کوتاه مدت

                                                       1. بر اساس مدت                

                                                                                                              ب : بلند مدت

طبقه بندی روشهای تأمین مالی

                                                                                                       الف : تامین مالی از منابع داخلی

                                                      2. بر اساس منبع

                                                                                               ب : تامین مالی از منابع خارجی

۱ . بر اساس مدت :

الف : تأمین مالی کوتاه مدت( جاری ) ، بعنوان تعهدات و بدهی هایی که در طول یک سال سر رسید و پرداخت می گردد تعریف می شود . منابع عمده وجوه تأمین مالی کوتاه مدت به ترتیب اهمیت آنها برای شرکتها و موسسات عبارتند از :

  1. الف ) اعتبارات جاری میان شرکتها و موسسات
  2. الف ) اخذ وام از بانکها و سایر موسسات اعتباری
  3. الف ) اوراق تجاری شامل سفته و برات که عموماً به سایر موسسات فروخته می شود .

ب : تأمین مالی بلند مدت ، بعنوان تعهدات و منافعی که در طول بیش از یک سال سر رسید و پرداخت می گردد ، تألیف می شود .موضوعات :
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها