no-img
مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش عاطفی و مهارتهای ارتباطی | مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی


مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش عاطفی و مهارتهای ارتباطی
pro
مهر ۲۵, ۱۳۹۶
۲۰,۰۰۰ تومان
0 فروش
۲۰,۰۰۰ تومان – خرید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش عاطفی و مهارتهای ارتباطی


مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش عاطفی و مهارتهای ارتباطی

 

توضیحات:

 

فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

تعدادت صفحات: ۴۸ صفحه
منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

 

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری

 

فصل دوم: پیشینه تحقیق

تعارض ………………………………………………………………………………………………………..  86

تحقیقات انجام شده در داخل کشور ………………………………………………………  90

تحقیقات انجام شده در خارج از کشور ………………………………………………….  90

هوش عاطفی

تحقیقات انجام شده در داخل کشور ………………………………………………………  95

تحقیقات انجام شده در خارج از کشور …………………………………………………..  98

ارتباطات (مهارت های ارتباطی)

تحقیقات انجام شده در داخل کشور ………………………………………………………  103

تحقیقات انجام شده در خارج ازکشور …………………………………………………..  106

 

نتیجه گیری از مرور ادبیات تحقیق

 

 

به منظور دستیابی به مدارک علمی و‌آشنایی با سوابق پژوهش های موجود مربوط به راهبردهای مدیریت تعارض ، هوش عاطفی، مهارت های ارتباطی و  زمینه  های وابسته به آن ، برای روشن شدن و پیوند دادن یافته های پژوهش با تحقیقات قبلی و همچنین افزودن دانش موجود در زمینه موضوع تحقیق ، با استفاده از جدیدترین و دقیق ترین ابزار؛ از منابع دست اول که شامل کتب لاتین ، فارسی ، مقالات و نوشته ها ، پایان نامه های موجود در تمامی کتابخانه های معتبر علمی کشور و اینترنت ، بهره گیری شده است .

انتظار می رود با توجه به منابعی که از آنها استفاده شده است ، نکات مثبت و منفی و نقاط مبهم و روشن در رابطه با موضوع تحقیق شناسایی شده و از نتایج آنها برای دستیابی به یافته های جدیدتری در تحقیق به صورت کاربردی استفاده شود . لذا با توجه به متغیرهای مورد بررسی در این پژوهش به تعدادی از تحقیقات انجام شده در داخل و خارج از کشور اشاره شده است .

در زمینه تحقیقات داخلی و خارجی ذکر این نکته ضروری است که در ارتباط با تحقیقات انجام شده پیرامون موضوع مورد بررسی در این پژوهش، در حد بررسی های محقق تا به حال هیچ گونه تحقیقی که به بررسی  سه متغیر در ارتباط با همدیگر پرداخته باشد، صورت نگرفته است . بنابراین، محقق پژوهش های مربوط به هر کدام از سه متغیرهای تعارض، هوش عاطفی و مهارت های ارتباطی را به تفکیک بیان نموده و به پژوهشهایی که ارتباط نزدیک با این پژوهش داشته است اشاره کرده است .

 

تعارض

الف ) تحقیقات انجام شده در داخل کشور

 

– ایزدی یزدانی آبادی ( ۱۳۷۲ ) پژوهشی تحت عنوان «بررسی سبک های مدیریت تعارض درمدارس راهنمایی پسرانه تهران از دیدگاه مدیران و معلمان» انجام داد که نتایج این تحقیق با توجه به یافته های به دست آمده، نشان دهنده آن بود که:

۱-  72 درصد معلمان و ۵۰ درصد ازمدیران اعلام داشته اند که غالبا ً یا گاهی اوقات از شیوه آمرانه و تحکم آمیز برای کنترل تعارض استفاده می کنند .

۲- در این تحقیق مشخص شد که تنها یک سبک خاصی برای کنترل تعارض مورد توجه مدیران نیست؛ بلکه، در شرایط مختلف ممکن است هر یک از سبک ها کمابیش , توسط مدیران بکار روند ,از این رو , مدیران مدارس مورد مطالعه گرایش نسبتا ً  بیشتری به کاربرد سبک های سازش و تحکم ازخود نشان داده اند؛ ضمنا ً به جز در مورد کاربرد سبک تحکم یا اعمال قدرت در زمینه کاربرد سایر سبک ها توسط مدیران , اختلاف معنی داری بین نظرات دو گروه مدیران و معلمان مشاهده نشد . در این تحقیق، دیدگاه مدیران در خصوص سبک های مدیران برای حل تعارض عبارت بود از: سبک سازش ۷۳درصد , مواجهه ۷۰ درصد , مدارا ۵۸درصد , تحکم ۵۰درصد و احتراز ۴۵ درصد  و دیدگاه معلمان در خصوص سبک های مدیران برای حل تعارض عبارت بود از تحکم ۷۳درصد , سازش ۷۱درصد , مواجهه ۶۷ درصد مدارا ۵۳درصد و احتراز ۵۰درصد این پژوهش و بسیاری از تحقیقات دیگر نشان داده است که سازش در بین سایر سبک ها عمـومی ترین و متداول ترین راهبــردی است که برای حل تعارض در سازمان ها مورد استفاده قرارمی گیرد .

 موضوعات :
ads

دیدگاه ها