no-img
مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی

پروپوزال بررسی رابطه میان عدالت سازمانی با توسعه منابع انسان مطالعه موردی دفتر رسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی استان تهران | مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی


مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پروپوزال بررسی رابطه میان عدالت سازمانی با توسعه منابع انسان مطالعه موردی دفتر رسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی استان تهران
pro
شهریور ۳, ۱۳۹۶
۱۸,۰۰۰ تومان
0 فروش
۱۸,۰۰۰ تومان – خرید

پروپوزال بررسی رابطه میان عدالت سازمانی با توسعه منابع انسان مطالعه موردی دفتر رسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی استان تهران


پروپوزال بررسی رابطه میان عدالت سازمانی با توسعه منابع انسان مطالعه موردی دفتر رسیدگی به اسنادپزشکی سازمان تامین اجتماعی استان تهران

 

منابع فارسی: دارد

منابع لاتین: دارد

نوع فایل: Word قابل ویرایش

تعداد صفحه:۴۷  صفحه

حجم فایل : ۵۶ کیلوبایت

 

جزئیات و توضیحات پروپوزال::

 

نکته مهم: تمامی پروپوزال های این سایت همه موارد زیر را داراست:

بیان مسأله (تشریح ابعاد، حدود مسأله ، معرفی دقیق مسأله، بیان جنبه های مجهول و مبهم و متغیر های مربوط به پرسش های تحقیق ، منظور تحقیق ) :

اهمیت و ضرورت:

سوابق مربوط ( بیان مختصر سابقه تحقیقات انجام شده درباره موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور نظرهای علمی موجود درباره موضوع تحقیق ) :

پژوهش های داخلی:

پژوهش های خارجی:

فرضیه ها ( هر فرضیه به صورت یک جمله خبری نوشته شده است .) :

تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها :

اهداف تحقیق ( شامل اهداف علمی۱ ، کاربردی ۲ و ضرورت های ۳ خاص انجا تحقیق ):

هدف کاربردی بیان نام بهره وران ( اعم از مؤسسات آموزشی و اجرایی و غیره ):

جنبه نوآوری و جدید بودن تحقیق :

نوع روش تحقیق:

انواع متغیرها (وابسته – مستقل و…):

جامعه، نمونه و روش نمونه گیری:

ابزار پژوهش (شرح کامل پرسشنامه ها و پکیج ها) :

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات :

فهرست جدیدترین منابع و مأخذ ( فارسی و غیر فارسی ) مورد استفاده در پروپوزال پایان نامه :

نکته : بعضی از پروپوزال ها به نسبت موضوع توضیحات و بندهای بیشتری نیز دارد.

 

قسمتی از متن پروپوزال

 

مقدمه

یکی از موضوعاتی که در سال­های اخیر در ابعاد مختلف سیاسی، اخلاقی و اجتماعی مورد توجه صاحبنظران علم مدیریت قرار گرفته، مبحث عدالت سازمانی است که از مهمترین مفاهیم، در موضوعات سیاسی و اجتماعی نیز به شمار می­آید. عدالت، موجب هماهنگی و همکاری بیشتر بین افراد شده و عدالت سازمانی باعث می­گردد که افراد وظایف خود را در سازمان به نحو اثربخش­تری انجام دهند (قلی­پور و پورعزت، ۲۰۰۸).

علاقه وافر پژوهشگران در مورد چگونگی کارکرد عدالت در سازمان­ها، موجب شده است که در سالیان گذشته، عدالت، در کانون توجه بسیاری از تحقیقات در زمینه علوم انسانی قرار گیرد. درک و ایجاد عدالت در سازمان، از مهمترین وظایف مدیران و کارکنان، بدون توجه به پست و مقامشان در سازمان، می­باشد. وجود عدالت در سازمان، باعث می­شود کارها بدرستی صورت گرفته و بی­عدالتی موجب می­گردد که کارکنان مجبور گردند حق و حقوق خود را از روش­های غیرقانونی بدست آورند.

 

بیان مساله

گرینبرگ[۱](۱۹۹۰) معتقد است عدالت سازمانی به انصاف درک شده از سوی کارکنان در مورد وظایف و شغلشان در محیط کار مربوط است. در واقع، وی از واژه عدالت برای تشریح و تجزیه و تحلیل نقش آن در محیط کار استفاده می­کند. بدون شک، بی­عدالتی یا تبعیض، زیان­های جبران ناپذیری بر پیکر سازمان وارد خواهد کرد. اگر در بخش­های مختلف سازمان و روابط میان کارکنان تبعیض وجود داشته باشد، سازمان­ها سریع­تر به مرحله افول خود نزدیک خواهند شد(گرینبرگ، ۱۹۹۰).

اجرای عدالت در سازمان­ها، موجب تقویت سرمایه اجتماعی (امیرخانی و پورعزت، ۱۳۸۷)، افزایش تعهد (جمال­الدین، ۲۰۰۸)، رضایت شغلی (فات[۲] و همکاران، ۲۰۱۰) و رفتار شهروندی کارکنان می­شود (لمبرت[۳]، ۲۰۰۳).

از سویی دیگر، توسعه منابع انسانی در متغیرهایی همچون سرمایه اجتماعی (رحیمی کیا، ۱۳۸۹)، رضایت شغلی، تعهد سازمانی و کیفیت زندگی کاری (یاریقلی، ۱۳۸۰) نهفته است. همچنین می­توان گفت رعایت ابعاد عدالت در سازمان­ها به بهبود توسعه منابع انسانی منجر می­گردد (تایلر و بلدر[۴]، ۲۰۰۳).

 


[۱] . Greenberg

[۲] . Fatt

[۳] . Lambert

[۴] . Tyler & Blader

 

اهمیت موضوع

عدالت، مبنای پایداری هر سیستم اجتماعی است و موجبات تعادل را در سیستم­های اجتماعی فراهم می­آورد. رعایت عدالت با فراهم آوردن قابلیت پیش­بینی رفتار سازمانی، آن را تا حدودی کنترل­پذیر می­نماید (پورعزت، ۱۳۸۱).

اکثر مقالات نوین در رابطه با سازمان­ها بر اهمیت ارزش­های حیاتی سازمان تاکید دارند و عدالت به مثابه یک ارزش اساسی سازمان شناخته می­شود. ترپسترا و دان هانری (۲۰۰۳) معتقدند رعایت عدالت در فرآیند تصمیم­گیری مهمتر از مقدار واقعی پاداشی است که به افراد داده می­شود. اگر افراد از رویه­های تصمیم­گیری مدیران به روشنی آگاه باشند، احساس امنیت بیشتری در سازمان خود خواهند داشت. رعایت انصاف در مسائلی همچون ارتقاء، توزیع مزایا و . . . موجب می­شود که کارکنان خود را برای به کارگیری تمام تلاش و توان خود برای انجام وظایفشان در سازمان آماده کنند. بنابراین جهت دستیابی به پاداش­هایی که مدیران برایشان مقدر کرده­اند، در سازمان باقی خواهند ماند (ترپسترا و دن هنری[۱]، ۲۰۰۳). همچنین یک عمل منصفانه از سوی مدیران منجر به شناخت احساسی و فکری شده و بنابراین در عوض رضایت و تعهدی در سازمان به وجود خواهد آمد که موجب ایجاد همکاری داوطلبانه کارکنان در پیاده­سازی استراتژی­ها خواهد شد (کروپانزانو[۲] و همکاران، ۲۰۰۷).

ادراکات کیفیت خدمت کارکنان (حمایت مدیریت و رویه­ها و خط مشی­های مناسب) می­تواند بر رضایت شغلی کارکنان تاثیرگذار بوده (بلانسرو و جانسون[۳]، ۲۰۰۱) و می­تواند به پرورش بیشتر کارکنان منجر گردد (تایلر و بلدر[۴]، ۲۰۰۳).

از دیدگاه محقق، ادراک عدالت در سازمان یکی از مهمترین متغیرهای وضعیتی است که بر بصیرت و رفتار کارکنان تاثیر می­گذارد.

 

 


[۱] . Terpstra and Dan Honoree

[۲] . Cropanzano

[۳] . Blancero and Johnsonموضوعات :
ads

دیدگاه ها