no-img
مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی

پروپوزال بررسی تاثیر سبک رهبری بر پذیرش تکنولوژی اطلاعات توسط کارکنان 20 شرکت دولتی استان گیلان | مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی


مبانی نظری,پرسشنامه,پروتکل های روانشناسی,پروپوزال| پژوهشی
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پروپوزال بررسی تاثیر سبک رهبری بر پذیرش تکنولوژی اطلاعات توسط کارکنان ۲۰ شرکت دولتی استان گیلان
pro
شهریور ۱۰, ۱۳۹۶
۱۵,۰۰۰ تومان
0 فروش
۱۵,۰۰۰ تومان – خرید

پروپوزال بررسی تاثیر سبک رهبری بر پذیرش تکنولوژی اطلاعات توسط کارکنان ۲۰ شرکت دولتی استان گیلان


پروپوزال بررسی تاثیر سبک رهبری بر پذیرش تکنولوژی اطلاعات توسط کارکنان ۲۰ شرکت دولتی استان گیلان

 

منابع فارسی: دارد

منابع لاتین: دارد

نوع فایل: Word قابل ویرایش

تعداد صفحه:۳۲ صفحه

حجم فایل : ۲۱۴ کیلوبایت

 

جزئیات و توضیحات پروپوزال::

 

نکته مهم: تمامی پروپوزال های این سایت همه موارد زیر را داراست:

بیان مسأله (تشریح ابعاد، حدود مسأله ، معرفی دقیق مسأله، بیان جنبه های مجهول و مبهم و متغیر های مربوط به پرسش های تحقیق ، منظور تحقیق ) :

اهمیت و ضرورت:

سوابق مربوط ( بیان مختصر سابقه تحقیقات انجام شده درباره موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور نظرهای علمی موجود درباره موضوع تحقیق ) :

پژوهش های داخلی:

پژوهش های خارجی:

فرضیه ها ( هر فرضیه به صورت یک جمله خبری نوشته شده است .) :

تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها :

اهداف تحقیق ( شامل اهداف علمی۱ ، کاربردی ۲ و ضرورت های ۳ خاص انجا تحقیق ):

هدف کاربردی بیان نام بهره وران ( اعم از مؤسسات آموزشی و اجرایی و غیره ):

جنبه نوآوری و جدید بودن تحقیق :

نوع روش تحقیق:

انواع متغیرها (وابسته – مستقل و…):

جامعه، نمونه و روش نمونه گیری:

ابزار پژوهش (شرح کامل پرسشنامه ها و پکیج ها) :

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات :

فهرست جدیدترین منابع و مأخذ ( فارسی و غیر فارسی ) مورد استفاده در پروپوزال پایان نامه :

نکته : بعضی از پروپوزال ها به نسبت موضوع توضیحات و بندهای بیشتری نیز دارد.

 

قسمتی از متن پروپوزال

 

 

مقدمه

توسعه پرشتاب و شدید تکنولوژی اطلاعات که از سالها پیش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد منجر به کاربرد وسیع آن در ابعاد گوناگون جامعه شده است. همچنین پیش­بینی­ها نشان می­دهد که این فناوری به رشد سریع خود و کاربرد همه جانبه در ابعاد گوناگون زندگی بشر در سالهای آینده نیز ادامه خواهد داد. با این وجود شواهد نشان می­دهد که میزان موفقیت و کاربرد این فناوری چندان رضایت بخش نبوده است. به همین دلیل پروژه های زیادی در زمینه عوامل موثر بر موفقیت و شکست این تکنولوژی انجام شده است. بیشتر پژوهش های انجام شده در زمینه عوامل موثر بر کاربرد فناوری در شرکت ها و سازمان های خصوصی صورت گرفته در صورتیکه این بخش با بخش عمومی تفاوت های اساسی دارد و نمی توان از یافته های آن به طور مستقیم در بخش عمومی یا دولتی استفاده کرد. از طرف دیگر سبک رهبری یک عامل تاثیر گذار بر نحوه عملکرد کارکنان است که محققان و پژوهشگران عرصه پذیرش تکنولوژی تا حال توجه کمی به این عامل داشته اند.از اینرو ما در این فصل ابتدا به بیان مسأله تحقیق ،ارائه مدلی از تحقیق ، بیان ضرورت ، اهداف وفرضیات تحقیق و ارائه تعریفی از واژه ها و اصطلاحات خواهیم پرداخت و سپس قلمرو تحقیق را بیان خواهیم کرد.

 

بیان مسأله

یکی از تغییرات اساسی جامعه امروز ظهور تکنولوژی  اطلاعات است که منافع زیادی به همراه دارد. مزایای بالقوه متعدد توسعه و استقرار این تکنولوژی ها برای برخورداری از این مزایا کافی نیست. بلکه تکنولوژی باید به وسیله کاربران به کار گرفته شود. در صورت عدم پذیرش و به کارگیری تکنولوژی جدید توسط کارکنان سرمایه گذاری در زمینه مورد نظر بی نتیجه خواهد بود(الهی و همکاران،۱۳۸۹). درک عواملی که موجب پذیرش یک تکنولوژی می شوند وایجاد شرایطی که تحت آن،تکنولوژی اطلاعات مورد نظر پذیرفته شود از پژوهشهای مهم در زمینه تکنولوژی اطلاعات است.به عبارتی این مساله که چرا افراد ،یک تکنولوژی اطلاعاتی را می پذیرند واز آن استفاده می کنند و یا برعکس آن را نمی پذیرند و از آن استفاده نمی کنند از  مهم ترین مباحث سیستم های اطلاعاتی است  (یعقوبی و شاکری،۱۳۸۷ ).

با توجه به اهمیت این موضوع پژوهش های زیادی در این مورد انجام شده است. الگوی پذیرش تکنولوژی (TAM)توسط دیویس در سال  1989 ارائه شده و یکی از مدل هایی است به طور گسترده ای برای تشریح پذیرش فن آوری در بیش از دو دهه گذشته به کار گرفته شده است(قربانی زاده وهمکاران،۱۳۸۷)این مدل بر تاثیر دو عامل درک سودمندی وسهولت استفاده در پذیرش تکنولوژی مبتنی است (محقر وشیر محمدی،۱۳۸۳).به گفته دیویس وهمکارانش در سال۱۹۸۹ درک سودمندی برداشت ذهنی یک کاربر است در خصوص اینکه استفاده از یک سیستم کاربری خاص در آینده باعث افزایش عملکرد شغلی او در یک عرصه یا زمینه سازمانی میشود وسهولت درک شده نیز درجه ای است که یک کاربر انتظار دارد در آینده استفاده از سیستم مورد نظر بی نیاز از تلاش و کوشش باشد (قربانی زاده و همکاران،۱۳۸۷(.

-Technology Acceptance Model

 

ضرورت تحقیق

هیچ کس نمی تواند منابع استفاده از تکنولوژی اطلاعات را انکار کند. تاثیر تکنولوژی اطلاعات در بخش دولتی و خصوصی کاملاً مشخص و مستند بوده و تحقیقات آکادمیک در تایید این مساله فراوان می باشد (۲۰۰۹، cooper& Gallagher) .

مسئله ای که با آن روبرو هستیم این است که چرا در استقرار و اتخاذ تکنولوژی در مقایسه با بخش های خصوصی تفاوت های فاحشی وجود دارد. که این تفاوت ها باعث هدر رفتن منابع و انحراف تحویل خدمات در بخش دولتی گردیده است. تا این زمان در ادبیات منتشر شده شاهد مطالعات تجربی در مورد تفاوت های سیستماتیک بین بخش دولتی و خصوصی در زمینه کاربرد اتخاذ IT نبوده ایم. در سازمان های دولتی، پرسنل درک روشنی از استراتژیی که باعث کاهش هزینه ها و افزایش میزان اتخاذ تکنولوژی میشود ندارند(۲۰۰۴،  Wong &Weleh).

مدل پذیرش فناوری اطلاعات TAM برای تعیین عوامل موثر بر پذیرش فناوری اطلاعات توسط کاربران تیم های اطلاعاتی در سال (۱۹۸۹) توسط دیویس معرفی شد ( محقر و شیر محمدی ،۱۳۸۳ )

محققان و اندیشمندان متعددی به بسط و گسترش این مدل با عوامل مختلف پرداخته. حال آنکه با توجه به اقدامات مدیریتی کاربردی مانند برنامه ها و روش های آموزشی و نیز حمایت تکنیکی سازمانی که می تواند نقش مهمی بر کاربرد تکنولوژی ایفا کنند. توجه محدودی به تاثیری که می تواند سبک رهبری در سازمان بر پذیرش تکنولوژی داشته باشد شده است ۲۰۰۵)،  .(schepers&wetzls

از اینرو در این پژوهش به بسط و توسعه TAM به وسیله دو سبک رهبری تحول گرا و تعامل گرا  خواهیم پرداخت و از آنجا کخ مقوله پذیرش تکنولوژی کمتر در سازمان های دولتی مورد توجه قرار گرفته و با توجه به اهمیت بخش عمومی این تحقیق در بخش شرکت های دولتی انجام خواهد شد که نتایج آن قابل استفاده در کلیه سازمان ها از جمله سازمان های دولتی و بانک ها خواهد بود.

 

 

 موضوعات :
ads

دیدگاه ها